500 KİLO GELİNİ GÖREN DAMAT BAKIN NE YAPTI!

5360 izlenme03 Ocak 2019
Reklamlar
500 KİLO GELİNİ GÖREN DAMAT BAKIN NE YAPTI!

Gelin Nişan Bohçası Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Nişanın geleneklere uygun olsun istiyorsan ilk yapman gereken şey bir nişan bohçası hazırlamak. Bohçayı hazırlarken de biraz meşakkatli ama bir o kadar da keyifli bir süreç geçireceğini bilmelisin. Peki, nedir bu nişan bohçası ve nasıl hazırlanır? Öncelikle nişan bohçasının hem gelin hem de damat tarafından hazırlandığını bilmen gerekli. Erkek tarafı kız tarafına, kız tarafı da erkek tarafına bu bohça ile çeşitli hediyeler hazırlayıp götürürler. Çünkü nişan bohçasının asıl amacı, ailelerin birbirini daha yakından tanıyarak, samimiyet kurmalarını sağlamaktır. Gelelim, damat adaylarının gelinler için hazırlayacağı nişan bohçasına. İlk olarak farklı gelenek ve göreneklere göre bohçanın içeriğinin temel şeyler harici değişeceğini unutma. Ayrıca nişan bohçası hazırlarken liste hazırlaman ve bazı durumlarda gelinin fikrini alman gerektiğini bilmende de fayda var. Özellikle kıyafet, ayakkabı ve hediyelikler için tek başına karar vermen seni biraz zora sokabilir. Şimdi gelelim asıl önemli konuya. Bakalım, gelin bohçasında olması gereken şeyler neler?

Gelin Bohçasında Neler Olur?

Kız tarafı için hazırlanacak bohçaya neler konulacağına ilişkin senin için bir liste hazırladım. Unutma, bu liste en temel şeylerin olduğu bir liste ve aile geleneklerine göre bu listeye başka şeyler de ekleyebilirsin. Bunun için aile büyüklerinden fikir almanı tavsiye ediyorum. İşte gelin bohçasında olması gerekenler:

Gelin Gecelikleri

Öncelikle alacağın geceliğin uzun mu yoksa kısa mı olması gerektiğine karar verebilirsin. Tabii bunun için gecelik seçimini müstakbel eşinin zevkine bırakabilirsin. Geleneklere göre beyaz alınır fakat sen eşinin istediği modelde ve istediği renkte bir geceliği alabilirsin. Geceliğin pamuklu, saten ya da ipek olması da eşinin karar vermesi gereken bir durum ama genel olarak bohça için geline alınan iç çamaşırlarının saten olduğunu da buraya dip not düşelim

Gelin Makyaj Seti

Bir kadının olmazsa olmazı gelin bohçasının da gözdesi, makyaj malzemeleri. Eşin için makyaj seti alırken onun kullandığı kozmetik markalarından seçmen gerektiğini bilmelisin. Eğer bu konuda bir fikrin yoksa mutlaka müstakbel eşinden yardım almanı öneriyorum. Yoksa fondötenden fara, rimelden ruja, allıktan pudraya kadar pek çok ürünü bulabileceğin markalar arasında neye uğradığını şaşırabilirsin.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÜCRETLİ MARKET POŞETİNE HAYATIN DERSİNİ VERDİ! Eğer Bu Şeyi Görürseniz Kesinlikle Dokunmayın!!! METİN AKPINAR'IN BAŞI ŞİMDİ YANDI! İŞTE İLK AÇIKLAMASI FERAT'IN HERKESİ AĞLATAN KÜRTÇE ŞARKISI YAYINLANDI

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İYİ Parti’nin Anket’in de dikkat çeken HDP oyları!