Reklamlar

Abdullah Öcalan'dan açlık grevi için çağrı..

Abdullah Öcalan'dan açlık grevi için çağrı..

Abdullah Öcalan 8 yıl sonra avukatlarıyla görüştü! İşte avukatlarına yaptığı açıklama
Asrın Hukuk Bürosu avukatları yaptıkları açıklama ile Abdullah Öcalan'la 2 Mayıs'ta bir görüşme gerçekleştirdiklerini duyurdu. Abdullah Öcalan avukatlarına yaptığı açıklamada, "Cezaevleri içindeki ve dışındaki arkadaşların direnişlerine saygı duymakla birlikte, sağlıklarını tehlikeye atacak ve ölümle sonuçlanacak noktaya taşımamalarını önemle belirtmek isteriz" ifadelerini kullandı.
İmralı F Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın 2 Mayıs 2019'da avukatıyla görüştüğü duyuruldu.Avukatların açıklamasından satır başları şöyle:

"Öcalan ile 2 Mayıs tarihinde bir görüşme gerçekleştirilmiştir.
Öcalan'ın İmralı cezaevinde 8 yıla yakın bir süre avukatlarıyla görüştürülmemesi bizleri kaygılandırmaktadır. Avukat görüşmelerinin devam edeceğine daiir bir bilgi ya da öngörü mevcut değildir.Öcalan'ın yasal haklarının tesisi için yetkilileri göreve kamuoyunu da duyarlılığa davet ediyoruz."
Öcalan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
"Bu metin ne bir müzakere ne de bir mutabakat metnidir.
İçinden geçtiğimiz tarihi süreçte derin bir toplumsal uzlaşmaya ihtiyaç vardır. sorunların çözümünde her türlü kutuplaşmadan uzak demokratik müzakere yöntemine şiddetle ihtiyaç vardır.
Türkiye'nin ve hatta bölgenin sorunlarını başta savaş olmak üzere, fiziki şiddet araçlarıyla değil, yumuşak güçle yani akıl, politik ve kültürel güçle çözebiliriz.
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Hindistan’da Hizmetçilerin Uymak Zorunda Olduğu Kurallar