Ahsen TV'de Kürd Oldugundan Utanan Genç!

22223 izlenme03 Ocak 2019
Reklamlar
Ahsen TV'de Kürd Oldugundan Utanan Genç!

Senelerdir Belki De, Asırlardır Süre Gelen Bir Yanlışı, Kendimce Düzeltmeye, Onarmaya Çalışayım. Belki Bu Yanıltmacalı Tarih Bilgisi İçerisinde Kaybolan Değerlerimiz Tekrardan Değer Kazanır Ve Özünde Kardeş Olan Bu İnsanlar Bir Araya Gelir.

Sözüm Ona Kürt – Türk Kavgası, Kargaşası Adı Altında Yürütülen Siyaset Birçok Can Almış, Bir Değeri Yıkıp Geçmiştir. Oysa Ki, Gerçek Tarih Yazılmış Olsa Bu Tip Kargaşaların Birer Aldatmaca Hatta Trajik-Komedi Olduğunu Anlarsınız. Sorunu Anlayabilmek Ve Çözüm Yolunu Bulabilmek İçin Tarihte Biraz Geriye Gitmekte Yarar Görüyorum. Sanırım Cümlelerimin Sonunda, Sizlerde Yıllardır Ne Kadar Yanlış Bilgiler İçerisinde Nefes Aldığınızı Hatta Kardeşinizi Yıprattığınızı Anlayacaksınız. Herşeye Rağmen Yorumu, Değerlendirmeyi Sizlerin İnsiyatifinize, Değerli Yüreğinize Bırakıyorum.

‘’Anayurttan Anadolu’ya Kadar Hepimizin İki Lisanı Vardı. Farsça Ve Türkçe. Çoğumuz Bu Yeni Yapılanma İçerisinde Kanunlara ve Bir Disiplin Altında Yaşamaya Uygu Göstermeyi Seçtik. Şehirlerde ve Köylerde Yaşarken Hep Türkçe Konuştuk. Peşi Sıra Yeni Gelen Nesilde Türkçe Duydu, Bildi ve Konuştu. Farsça Dilimiz Kayboldu. Bunun Yanı Sıra Disipline Girmeyenlerimiz De Oldu. Kenar Çekti. Farklılık Gösterdi. Hayvancılık İle Uğraştı. Hatta Farkını Dile Getirmek İçin Farsça Konuşmayı Tercih Etti. Zaman İçerisinde De, Farsça’yı Daha Pratikleştirip Farsça-Türkçe’den Ap Ayrı Bir Dil Biçimine Girdi. Bunlar Olurken Düşman Pusuda Bekliyordu. Yenilmez Olan Türk’lerin Bir Kısmı Ayrımcılık Göstermiş Ve Bu Onlar İçin Bir Fırsat Olmuştu. İngiliz, Fransız, Rus Gibi Bizlere Düşman Olup Dost Görünenler De, Misyonlerlerini Onların Arasına Yollamış ve Ayrımcılığın İlk Tohumları Atılmıştı. Misyonerler, Siz Kürt’sünüz, Ayrı Bir Devletsiniz Dediler. Farkınız Var. Daha Üstün Olansınız Dediler. Yıllarca Bu Misyonerler Ayrımcılık Yapanların Altından Girdi Üstünden Çıktı Ve Sonunda Bizlere Ait Olmayan Bir İsim Türettiler. KÜRT. İsim Çok Kurnazca Seçildi. Çünkü T-Ü-R-K Harflerinden İnşa Edildi.’’

Özünde Kardeş Olan Yani Bir Olan Türk’ler Bölündü. Asiler, Başkaldıranlar Yabancıların Oyununa Gelerek Kürt Kimliğini Seçti. Kurallara Uyanlar İse Türk Kaldı. Sonrasın Zaten Hepinizin Bildiği Gerçekler. Düşman Yıllar Boyunca Misyonerleri Tarafından Sürekli Olarak Kargaşa Çıkarıldı, Kavga Ayrımcılık Desteklendi. Amaç Belli İdi. Güçlü Olanı Güçsüz Hale Getirmek.

Sonuç; Özünde, Sözünde Kardeş Olan Bu İki Topluluğun Tekrardan Bir Araya Gelmesi İçin Her Türk-Kürt İnsanının Taşın Altına Elini Sokup Bir Mücadele İçerisine Girmesi Elzemdir. Düşmanın Seneler Önceki Oyununu Bozmak Bizlere Nasiptir. Elele Verip Düşmanlığı Kaldırıp Kardeşliğe Çevirelim.Kürt, Türk’ün Asi Yüzüdür. Başkaldıran Yüzüdür.

Sizlerin Bildiği Tarih, Birilerin Bilmesini İstediği Tarihtir. Yanılgılara Son Vermek İse Bizlerin Elindedir.

Uzun araştırmalardan sonra çok önemli bir gerçeğe vakıf oldum. Tarih dediğimiz geçmiş anların bir bütünü olan olayların anlatımları, hep birilerinin bizlere empoze ettiği ya da bilimsel kaynak adı altında yazılan yazılar olduğunu öğrendim. Ben dahil birçok insan okullarda veyahut eş dost sohbetlerinde geçmiş hakkında bilgi edindik yarım yamalak. Çok geçmişe gitmeye gerek yok, daha dün yaşanan bir olayı başka bir kişiye anlatırken bile kendimizce neler kattığımızı umarım sizlerde kendinizce tecrübe etmişsinizdir. Demem odur ki, aslında tarih hep birilerinin bilmesini istediği tarih olmuş. Bu sebeple neyin doğru neyin yanlış olduğunu kestirmek heleki bu at izinin it izine karıştığı bir dönemde çok zor oluyor. Sizde takdir edersiniz ki, her şey karmancorman.
O zaman ortaya başka bir şey çıkıyor. Her birey inanmak istediği ya da yakın olduğu bilgiyi DOĞRU kabul ediyor. Her hangi bir konuda yazılan bir eser dahi okuyana sıcak geliyorsa insan hemen onu DOĞRU kabul ediveriyor. Kaynak sormasına dahi gerek duymuyor. Üçüncü şahıslara da bunu sanki kendi görmüş, etmiş gibi anlatabiliyor. Hal böyle iken hangi kitap hangi konu sizce müsbet.
Açıkcası uzun bir süre bu kafamı kurcaladı. Yani neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmek gerçekten incelik istiyor. Bir de üstüne KASITLI olarak Yazar kimliğinde zatların eserleri ekleniyor. Bu kişiler sırf ayrımcılık yapmak, sırf kardeşi kardeşe kırdırmak için birçok oyun tezgahlıyor.
Biz müslümanlara göre KARDEŞ demek, aynı ana babadan doğan insanlar demek değildir. Bize göre KARDEŞ, özünden bir olan, aynı imanı, aynı fikre, zikre sahip olan insanlar demektir. Biz böyle bildik böyle gördük böylede uyguluyoruz. Yazımda özellikle Kürt yoktur demiyorum. Aksine Kürt-Türk bir ailenin bireyleridir. Kardeşlerdir diyorum. Ancak sığ kafalar bunu hala kürt yoktur diyor. Sanki biz onları yok sayıyoruz gibi algı çıkartıyorlar akıllarınca. Gene yapmak istedikleri gene geçmişteki oyuna devam edebilmek Kürt kardeşlerimizle aramıza açmak istiyorlar.

Elbet yazılarımız müsbettir. Elbet bir kaynak mevcuttur. Sizlerde bu konuyu gerçekten araştırır, gerçekten bu ilme vakıf olmak arzusunda iseniz inanın bana çok geçmeden bu bilgilere sizlerde vakıf olacaksınız. Aksi takdirde inanmak istemeyen verilecek kaynak dahi yetersiz kalacaktır. Önemli olan neye inanmak istediğinizdir. Yoksa onlarca binlerce kaynakda olsa insan ne ise zikri fikri de odur.

İnşallah anlatmak istediğim anlatıldı.

Sevgiler Saygılar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakırlı Genç Telefonuna gelen mesaja tıkladı,30 bin TL’den oldu.. KÜRT KIZI OYNADI TEK BAŞINA DÜĞÜNÜ TARUMAR ETTİ Tuhaf Adetlere Sahip Yerler HERKESİ TEHDİT EDEN MHP’Lİ ADAY AHMET TÜRK ELİNİ ÖPTÜ!!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Milyonlarca S-perm Arasında 1. Olmayı Nasıl Başardınız?