AVM de Çekilmiş Buzdolabına dikkatlice bakın..

1814 izlenme05 Ocak 2019
Reklamlar
AVM de Çekilmiş Buzdolabına dikkatlice bakın..

Şanlıurfa Karaköprü ilçesinde bir avm’de çekilmiş bir video. Sizce Hangi Avm Yorumlarınızı Bekliyorum Ayrıca Sağlık Bakanlığı Etiketini Kullanarak Denetim Yapılsın Buzdolabına dikkatlice bakın......

Lağım Faresi - Sıçan: Lağım fareleri, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi genellikle yer altında bulunan lağımlarda, depolarda, kanalizasyon sistemlerinde yaşarlar. İnsanların yaşam alanlarına yakın bölgelerde yaşadıkları için diğer farelere kıyasla daha uzun yaşadıkları gibi, yeni ortamlara adapte olma konusunda da oldukça başarılıdırlar. Tropikal bölgeler, ılıman şehirler, tarım arazileri, ormanlık alanlar, daha serin bölgeler olmak üzere çeşitli bölgelerde yuvalanabilirler. Ev Faresi - Çatı Faresi: İnsanların yaşam alanlarında ve etrafında en sık görülen fare çeşitlerinden olan ev faresi ve çatı faresi, Avrupa nüfusunun üçte birini öldüren hıyarcıklı vebanın da salgına dönüşmesinden sorumludurlar. Farelerin zararlarının en büyük boyutlusunun görülmesine sebep olan ev fareleri, üzerlerinde yaşayan pirelerin insanlara bulaştırdığı bakterilerden kaynaklanır. Evlerde, depolarda, çatılarda, bodrumlarda yaşayabildikleri gibi ılıman bölgelerde, tropikal ortamlarda, ekili arazilerde, ormanlık bölgelerde, serin alanlarda yaşama becerisine sahiptirler. ABD’den Asya’ya kadar çok geniş bir alan, ev faresinin ve çatı faresinin yuvalanabileceği bölge olarak kabul edilir. Yaban Fareler: Tarla faresi, çöl faresi, kör fare gibi fare türleri daha çok yaban hayat şartlarına uyum sağlamayı başarmışlardır. Tarla faresi, ekili araziler, fidanlık, sera gibi arazilerde yaşarlar ve toprağın altına yuvalanırlar. Çöl faresi ve kör fare ise daha sıcak bölgelerde yaşama yeteneğine sahiptirler. Sıcak ve kurak alanlarda, küçük ve büyük taşların arasına yuvalanan çöl fareleri, hiç su içmeden yaşayabildikleri için en sıcak bölgelere bile direnç gösterirler. Özellikle Doğu Afrika’da daha sık görülen kör fareler de, kurak bölgelerde yaşayabilecek yeteneklere sahiptirler.

Antarktika Dışında Hemen Hemen Her Yerdedirler! Fare nerede yaşar sorusuna fare türlerine göre birçok farklı cevap verilebilir. Ancak en sıcak bölgelerden sulak arazilere kadar farklı alanlarda yaşayabilecek yeteneklere sahip oldukları için “Fareler nerede yaşar?” sorusunun en net cevabı, “Antarktika dışında her yerde yaşayabilirler” olacaktır. Sibirya tundralarında bile yaşayabilmelerine rağmen kutup iklimi, besin kaynakları, toprağın donmuş olması gibi nedenlerle Antarktika, farelerin yaşam alanı olmaya elverişli değildir. Fare ile Mücadelede Profesyonel Çözüm Çatı faresi, fındık faresi, lağım faresi gibi türlerin insanlara yakın yaşamaları, farelerin doğrudan zararlarını arttırırken, tarla faresi gibi yaban fare türlerinin ekili arazilere yuvalanmaları da ekinlere ciddi zararlar verir. Bu nedenle profesyonel bir yardım almak ve haşere ilaçlama firmalarına başvurmak, fare ile mücadele konusunda kesin çözüm elde etmenizi sağlar. Bayer Koruma Programı üyesi olan ve sadece Bayer ürünleri kullanarak 15 gün ile 1 ay içerisinde fare nasıl yok edilir sorusuna kesin cevaplar sunan Tekniktürk, fare ilaçlamaya bilimsel yaklaşıyor. Analizler yaparak sorunun kaynağını tespit ediyor ve fareden kurtulma yolları hakkında bir daha düşünmemenizi, kendinizi güvende hissetmenizi sağlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BU KIZLAR ALEYNA TİLKİ'Yİ GEÇTİ.. Arda Turan'a Büyük Ceza! SON DAKİKA ! ERDOĞAN'DAN PAPAZ Brunson AÇIKLAMASI SON DAKİKA : AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım ve sonrası..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HDP’nin seçim aracına s a l d ı r ı: işte ilk görüntüler…