Diyarbakır’lı Kıza Laf Attılar, Hayatlarının Dersini Aldılar!

10686 izlenme04 Ocak 2019
Reklamlar
Diyarbakır’lı Kıza Laf Attılar, Hayatlarının Dersini Aldılar!

yani hakikaten bizim memlekette en medeni olarak gördüğümüz izmir, istanbul, ankara gibi büyükşehirlerde bile yolda hiç tanımadığın bir kadına çiçek uzatamazsın öyle reklamlardaki gibi. işte bir kadınla tanışma genelde bir bar, restoranda kesişme yoluyla, arkadaş ortamında bir araya gelmeyle veya okul ortamları vesilesiyle oluyor genellike. elbette çok sevişgen istisnai arkadaşlar vardır yoldan çevirdiği kızla tanışıp aşkın derin sularına dalan.

yolda gördüğümüz güzel bir kadına bir, "merhaba tanışabilir miyiz?" diyemiyor oluşumuzun direkt sorumlusu gene kadınlar; indirekt sorumlusu, "ohh yavrum elmalara bak" diyen abazan erkek tipi. naifçe bir merhaba diyemiyor oluşumuzun nedeni, "lan acaba beni bozar mı? sessiz kalsa bile rezil olur muyum etrafa? gülerler mi bana? yiğitliğime laf gelir mi?" gibi endişelerdir... sonra 30 yaşa gelip hala muhtemel aşkını bulama, ondan sonra anan baban sana köyden köşeden kız bulma derdine düşsün. falan falan... bir lütfen ya bir lütffen....

sokakta karşılaşıp hiç tanımadığı onlarca güzel kıza bir merhaba bile diyemeyen bahtsız poink bildirdi.
eğer ağızları olmasaydı bu düşünce kafalarından geçecekti.. beğendiği bir dişiyi gören her hayvan bunu yapar.. sırf ağzı olup da bunu söyleyebildiği için "insan" kategorisinde mi değerlendiriliyor?..

bir gün yapmak istediğim, bu kişiler "avına odaklanmışken", şu filmlerde gördüğümüz omzuna dokunup dönünce suratına yumruk atmak.. sonra tabi ki "sürüsünden" dayak yiyeceğim.. ama o bir kadın içinden "oh bee" diyebilirse ufak bir hastane ziyareti çok da koymaz..

..da; bunlar kadın erkek demeyecek kadar abazaysa?.. işte tam olarak bu yüzden sokakta ailemize/sevgilimize laf atan, gözleriyle yiyip bitiren (ki ayrı iğrençlerdir) hayvanlara birşey yapamıyoruz.. göt korkusundan..
bi kere herkesin birbirine rahatça "meraba tanışabilir miyiz?" dediği bi toplumda yaşamak acayip sıkıcı olur. biraz güzelcene bi kıza yolda yürümek eziyet gelebilir iki dakikada bir "meraba tanışabilir miyiz bayen?" diyen bi tip çıkar. insana gına gelir "hayır kullanmıyorum teşekkürler" demekten. ikincisi eğer özgürlüklerden bahsediyorsak kız susma hakkını kullanabilir. üçüncüsü laf atan götverene "ne diyosun sen hayvan herif!" diye çıkışırsan, burası türkiye'dir direkt kuyruğunu kısacaktır çünkü uzatırsa dövecek birileri illa ki oradan geçiyordur türkiye'de dayak yemek kolaydır -bazen böyle artıları olabiliyor-. karakola falan çeksen kadını överler, gideceği yere kadar polis arabasıyla bırakıp iti de tokatlarlar. bu durumlarda otorite kadından yanadır, onlar analarımız, onlar bacılarımızdır. bi kadın polise "bu herif bana laf attı taciz etti beni!" derse inanırlar, erkek "hayır yok öyle bişi!" derse inanmazlar. dezenformasyon yabmayalım. hem böyle düşünüp hem de yanında erkek olan kıza yanaşılmasını inanılmaz bulmak da ironik oluyor. kıza yanaşıp "meraba ben bu tipten daha yakışıklıyım yatakta da iyiyim ne dersin takılalım mı?" diyebilsin bence. belki kız birden etkilenecek, belki yanındaki terk etmek istediği sevgilisi, belki fuckbuddy'si belki kuzeni yeğeni değil mi??? eğer "eet" derse erkek "ok size mutluluklar dilerim. bu arada ensesini azı dişinle ısırırsan çıldırır ;)" desin. "hayır" derse de "ok raatsız ettim by" desin sarkıntılık yapan ve gitsin di mi medeniyet bu sdlkfdjlk.

yok ama nasıl olacak bu iş, adamın teki gelecek, sana "güzelsin" diyecek, kendini güzel sanacaksın, gururunu okşayacak, sonra adamı reddedeceksin, o da hemen dünyanın öbür ucuna kaçacak, sen de tatmin olmuşluğunla kalacaksın. "giderim var oley" diye sevinç içinde yoluna devam edeceksin. bu kadar bunun sınırı. ya hayatında bunun eksikliğini hisseden insanı anlamam gerçekten güç ki bunun da salaklığımla alakalı olduğunu hiç mi hiç sanmıyorum.

ya godoşluk bence medeni bişi diil. kadınlara laf atılması yolda yürürken birilerinin kotalı sarkıntılık yapması falan dünyaya bişi kazandırmaz. kadınların geç saatte rahatça dolaşabilmeleri -ki dolaşamadıkları tek ya da istisnai ülke türkiye değildir aslında da neyse şimdi- "meraba tanışabilir miiz" diyen erkek sayısıyla orantılı bişi değil. kimse kimseye laf atmadan da dolaşılabilir. böyle bin tane alakasız konuyu birbirine bağlayıp laf salatası ile olmuyor. kadının vereceği cevap da "siktir lan yavşak" olabilir illa birilerinden yardım beklemeye beş kadının birleşip feminist voltron oluşturmasına gerek yok. her konuya bakış açısı her soruna çözüm, "bu olayda nası masturbasyon yaparım"dan geçiyor bu işi sevmiyorum ben.

yurtdışında yaşamak bu kadar yoruyorsa sizi, dönün memlekete arkadaş. her lafınız "ama burada böyle ama şurada şöyle". sanırım bu topraklara adım atınca anlatacak bir şeyiniz söyleyecek sözünüz kalmayacak diye endişeleniyorsunuz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OTOMOTİK GELİNLER ŞİİRİ REKOR KIRIYOR... Demirtaş’ın Roboski konuşması gündeme düş-tü! POLİS YAKALADIĞI GÜZEL KIZA ZORLA DÜNYA BU OL-AYI KONUŞUYOR ! Kürtçenin Yasak Olduğu O Ses’te Neden Kazanan Hep Bir KÜRT?

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AİHM in Demirtaş kararına Erdoğan'dan AÇIKLAMA!