HDP nin 2019 Seçim Şarkısı 3 Şubat Özgürlük Mitingi YAYINLANDI

8660 izlenme01 Şubat 2019
Reklamlar
HDP nin 2019 Seçim Şarkısı 3 Şubat Özgürlük Mitingi YAYINLANDI

Her fırsatta reddedilen ama açık bir şekilde yürütülen HDP-CHP ittifakı İzmir'de bir kez daha gün yüzüne çıktı. HDP il Eş başkanlığı Soyer'in net bir şekilde destekleneceğini duyurdu.


İzmir’de CHP’nin adayı Tunç Soyer’i destekleyeceklerini resmen açıkladı. Tartışmalara konu olan ve her fırsatta resmiyeti reddedilen HDP -CHP ittifakı İzmir'de de gerçekleştirilecek.

HDP İzmir İl Eş Başkanı Kadir Baydur, Soyer’i destekleyeceklerini belirtti. Baydur destekleme kararını Amerika'nın Sesi'ne açıkladı.

"SOKAK SOKAK, MAHALLE MAHALLE GEZECEĞİZ"

“Bizim çizdiğimiz profile en uygun adayın Tunç Soyer olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla” diyen Baydur, Soyer’in farklı kesimlerle ortaklaşıp buna uygun yerel politika belirlemesi gerektiğini kaydetti.

HDP’li yönetici, Soyer'in adaylığı noktasında tam destek sağlanacağını belirtirken ilçe ilçe, mahalle mahalle gezerek CHP’li adayı destekleyeceklerini dile getirdi.

"KURUMSAL İTTİFAK YOK"

HDP'li yönetici tam destek verecekleri CHP’yle kurumsal bir ittifakları olmadığını anımsatarak yalnızca tabanda ittifak yaptıklarını aktardı. HDP’li il başkanı, ilçelere dair net karar vermediklerini de söyledi.

HDP’li yönetici, desteğin afişle ‘çok açık’ olmayacağını belirterek ilçe ilçe, mahalle mahalle gezerek CHP’li adayı destekleyeceklerini dile getirdi.

Baydur, CHP’yle kurumsal bir ittifakları olmadığını anımsatarak tabanda ittifak yaptıklarını aktardı. HDP’li il başkanı, ilçelere dair net karar vermediklerini de söyledi.
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın En İlginç 10 Vakası HDP VE DEMiRTAŞ'TAN ÖZÜR DİLEDİ !! Sitem ettiğiniz hayat belki başkalarının hayali olabilir!! BURASI DİYARBAKIR..!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
SON DAKİKA ! KARAKOLA...
{}