YSK'dan secim İptal kararı geldi

26410 izlenme2019-05-04 04:01:56
Reklamlar

YSK'dan secim İptal kararı geldi


Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde İYİ Parti’nin kazandığı seçimin iptal edilmesi nedeniyle boşalan belediye başkanlığı koltuğuna 24 Haziran’da AK Parti’nin milletvekili adayı olan Vali Yardımcısı Osman Akbaş kayyum olarak atandı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İYİ Partili Necati Alsancak’ın altı oy farkla kazandığı seçim iptal edildi. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 2 Haziran'da yenilenecek olan seçim öncesi Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanlığı'na, Osman Akbaş'ı kayyum olarak atadı.

Akbaş, 24 Haziran’da AK Parti’den Afyon milletvekili aday adayı olmuştu. Akbaş halen vali yardımcılığının yanı sıraİl Özel İdare Sekreteri, Keskin Kaymakamı ve Keskin Belediye Başkanlığı gibi dört görevi birden yürütüyor.

'ETİK DEĞİL'

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Altınışık, “Keskin'de kazanan adayın mazbatası iptal edildi, meclis üyeleri duruyor. Valinin meclis üyelerinden birini başkan olarak ataması gerekirdi. AKP'den milletvekili aday adayı olmuş kişi, 30 gün sonra yapılacak seçimden sorumlu. Bu etik değil'' sözleriyle karar tepki gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLASH FLASH KÜRT CUMHURBAŞKANI SEÇİLDİ Lütfen bu gözü yaşlı annemizin sesini herkese duyuralım! Köyden kaçıp liseye kayıt yaptıran Ayşegül, üniversiteyi de kazandı. Kadir Sakçı'nın ağabeyi Fahrettin Sakçı kon-uştu...

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Küçük Leyla ile ilgili kahreden detay.... Bulunduğunda bakın nasılmış!