YSK'dan secim İptal kararı geldi

26410 izlenme04 Mayıs 2019
Reklamlar

YSK'dan secim İptal kararı geldi


Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde İYİ Parti’nin kazandığı seçimin iptal edilmesi nedeniyle boşalan belediye başkanlığı koltuğuna 24 Haziran’da AK Parti’nin milletvekili adayı olan Vali Yardımcısı Osman Akbaş kayyum olarak atandı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde İYİ Partili Necati Alsancak’ın altı oy farkla kazandığı seçim iptal edildi. Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, 2 Haziran'da yenilenecek olan seçim öncesi Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Belediye Başkanlığı'na, Osman Akbaş'ı kayyum olarak atadı.

Akbaş, 24 Haziran’da AK Parti’den Afyon milletvekili aday adayı olmuştu. Akbaş halen vali yardımcılığının yanı sıraİl Özel İdare Sekreteri, Keskin Kaymakamı ve Keskin Belediye Başkanlığı gibi dört görevi birden yürütüyor.

'ETİK DEĞİL'

İYİ Parti Kırıkkale İl Başkanı Bülent Altınışık, “Keskin'de kazanan adayın mazbatası iptal edildi, meclis üyeleri duruyor. Valinin meclis üyelerinden birini başkan olarak ataması gerekirdi. AKP'den milletvekili aday adayı olmuş kişi, 30 gün sonra yapılacak seçimden sorumlu. Bu etik değil'' sözleriyle karar tepki gösterdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ahmet Kaya'ya İnsanın Sesi Bu Kadar Mı Benzer. YENI ÇALISMA Özgür Tüzer - Ay Gidiyor SOFİ AMCA ÖYLE BİR GAZ-A GELDİ Kİ... BAKIN NE OLDU Suriyeli Kız Roman Düğününe Damgasını Yapıştırdı.. ACUN'UN BAŞI BU GÖRÜNTÜLERLE BELADA!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
HAYATINI KAYBEDEN KADİR SAKÇI CEN-AZES-İNDE İLGİNÇ OLA-Y!