YSK Kararı Ortaya Çıktı: 'SEÇİM İPTAL EDİLEMEZ' dedi...

10561 izlenme05 Mayıs 2019
Reklamlar
YSK Kararı Ortaya Çıktı: 'SEÇİM İPTAL EDİLEMEZ' dedi...

İstanbul'u Ekrem İmamoğlu'na kaybeden AKP ve MHP'nin itirazları üzerine İstanbul seçimleri arapsaçına döndü. CHP'li Gürsel Tekin, YSK'nın 3119 sayılı kararını paylaştı. YSK kararına göre, seçimin veya mazbatanın iptali mümkün değil. Gürsel Tekin'in paylaşımları şöyle:

‘SEÇİM İPTAL EDİLEMEZ’

“YSK'nın kararına göre, seçimin veya mazbatanın iptali mümkün değil.
YSK'nın 3119 sayılı kararı:
- Sandık seçmen listeleri itirazın yapıldığı kurulca KESİN KARARA bağlanır.
- Seçmen listelerinin itiraz üzerine yeniden ele alınması MÜMKÜN DEĞİLDİR.- Kesinleşmiş seçmen listelerindeki yolsuzluğa dayanarak MAZBATANIN VEYA SEÇİMİN İPTALİ İSTENEMEZ.”

‘DAHA KAÇ KERE SAYILACAK’

- İstanbul'daki tüm oylar 31.186 sandıkta asgari 70 bin AKP müşahidi önünde sayıldı. Tutanaklar düzenlendi.
- Geçersiz oylar tekrar sayılsın denildi. Tekrar sayıldı.
- AKP istedi 6 İlçede tüm oylar sayıldı.
- "Sondajlama" dediler 63 sandık da "sondajlandı" Kazanan aynı.”

‘İMAMOĞLU KAZANMIŞTIR’

“Yasaya göre somut deliller sunulması gerekiyordu.
- "Garip şeyler hissediyoruz" dediler,
- "Soyadından AKP'ye oy verdiği anlaşılan seçmen" dediler,
- "Sondajlayalım" dediler, Her bahaneyi öne sürdüler, gerçeği kabul edemediler İstanbul halkı sandığa gitti, mührü CHP'ye verdi.” Diyerek seçimin iptalinin mümkün olamayacağını belirtti.

1970'te Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. 

1992'de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketlerinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar yükseldi. 

Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Beylikdüzü ilçesinde spora katkı adına Beylikdüzüspor Kulubünde de görev aldı. Kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında büyük katkılar sundu. 

2008 yılında CHP’ye üye olduktan sonra 2009 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16.09.2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı’na atandı. 27.12.2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu. 18.03.2012'de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi. Bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri'ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri'nde yerel yönetimi hedefleyen İmamoğlu, 15 Temmuz 2013 tarihinde dört yıldan beri yürüttüğü ilçe başkanlığı görevini sonlandırdı. 2014 CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı olup kazanan Ekrem İmamoğlu, halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor. 

Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterildi.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elçin Sangu’nun Hangi Partiye Oy Verdiği Ortaya Çıktı Böyle şey görülmedi, enişte r-ezalet İşte böyle ortaya çıktı...!! AK Partili başkan, AK Partili başkana silah çekti! Ahmet Hakan'dan Sakaryaspor-Amedspor maçındaki görüntüye sert tepki!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Evde maske nasıl yapılır